מהו משוב ....

 אחת הבעיות הגדולות של בתי הספר הינה הקושי לאסוף ולרכז את הנתונים המצטברים בכל שיעור בכל קבוצת לימוד. המידע המתפזר בין יומני המורים מאבד מכוחו, והתמונה המתקבלת על התלמידים וקבוצות הלימוד היא בדרך כלל חלקית בלבד, ולא בזמן אמת. בבית הספר מופעלת מערכת "משו"ב" לכן ניתן להגיב באופן מיידי ולשפר באופן משמעותי את היעדים המוגדרים על ידי צוות ההנהלה והמורים.

כל מורה מקליד בזמן אמת את המידע הרלוונטי לקבוצות הלימוד שעליהן הוא אחראי. אופן ההקלדה ידידותי ביותר ומשכו קצר . הנתונים מוזרמים ישירות למאגר המידע המרכזי של בית הספר. מרגע ההקלדה המידע זמין לעיבוד וניתן לשליפה לפי הצורך באמצעות סיסמא. המידע הממוקד, הזמין, השוטף, מאפשר זיהוי מיידי של קבוצות ויחידים על ציר ההתקדמות שלהם, דבר מאפשר מתן משו"ב מחזק על התקדמות או מתן תמיכה בעת נסיגה.

 

התוכנה מרכזת בזמן אמת, בצורה שקופה ומבוקרת את כל נתוני הציונים, המשמעת, התאמות לימודיות, שיחות מעקב, ועוד. כל אחד מחברי הצוות החינוכי יכול לצפות בנתונים של התלמידים עליהם הוא אחראי.

המשו"ב לתלמיד ולהורים היא תוכנת בת של משו"ב למורים, המאפשרת גישת התלמיד והוריו לכרטיס תלמיד. התלמיד מקבל סיסמה המאפשרת לו להיכנס לכרטיס התלמיד שלו במשו"ב. כך, יכולים התלמידים לצפות בנתונים שונים: ציונים שוטפים, ציונים תקופתיים, ציוני בגרות, רישומי התנהגות, הצדקות, התאמות לימודיות, חומרי לימוד, נושאי שיעור, מסמכים בית ספריים , הודעות.

מטרת החיבור של התלמידים למערכת משו"ב הינה לאפשר שותפות בניהול תהליך הלמידה. המידע הקיים אצל המורים הופך להיות שקוף גם בפני התלמידים וההורים, באופן יומיומי. מאחר ומדובר בנתונים אישיים, קיימת מערכת קפדנית של סיסמאות והרשאות, המאפשרת לכל תלמיד לראות רק את הנתונים שלו. בנוסף לכך התוכנה מוגנת באמצעי אבטחה רבים, כדי לשמור על פרטיות כל אחד מהתלמידים.

 

חשוב לציין כי גם במשו"ב למורים נשמרת פרטיות התלמידים, ומורים אינם יכולים לראות מה כתבו עמיתיהם על תלמיד מסוים. המורה המקצועי יכול לראות רק את הנתונים שהוא הזין לכרטיס התלמיד. מחנך הכיתה יכול לצפות בנתונים שהזינו מורי הכיתה.

 לאתר משוב ....

 מצגת הדרכה ...

 קישור למשוב תלמידים ....

 

 

בית ספר ש.י עגנון , רח' שפינוזה , רמת הרצל , נתניה. טלפון: 09-8844999, פקס: 09-8847733, דוא"ל: agnon_school@walla.com